top of page
  • Obrázek autoraAsistentka

9. celostátní setkání Teritoriálních paktů zaměstnanosti (TPZ)

Ve dnech 16.-17. září 2021 se ve Zlíně uskutečnilo 9. celostátní setkání Teritoriálních paktů zaměstnanosti (TPZ) ze všech krajů ČR. Původně se mělo konat již v roce 2020, ale muselo být odloženo z důvodů dodržování platných protikoronavirových opatření. Za Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje se setkání zúčastnili dva členové Výkonné rady PZLK, náměstek hejtmana LK Petr Tulpa a koordinátor PZLK Jiří Lauerman.


Teritoriální pakty zaměstnanosti všech krajů ČR (mimo Prahu) na základě svých zkušeností a realizovaných aktivit určily na svém zasedání prioritní oblasti zaměření své činnosti a role teritoriálních paktů v těchto oblastech:


Prioritní oblast 1. - Propojení škol a firem

Prioritní oblast 2. - Vzdělávání dospělých

Prioritní oblast 3. - Analýzy trhu práce v regionu

Prioritní oblast 4. - Řešení nedostatku pracovní síly v regionech


V nich byla definována role paktů zaměstnanosti a konkrétní aktivity a činnosti, ve kterých mohou TPZ významně pomoci zlepšování situace na trhu práce ve svém kraji i celé ČR.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

V pořadí 34. Výkonná rada PZLK se bude konat v pátek 9. prosince 2022 od 10:00 hodin ve SCIENCE CENTRUM iQLANDIA, Liberec, zasedací místnost, 3. podlaží. Případné dotazy směřujte prosím na email:asist

V pátek 29. dubna 2022 se v sídle Krajské pobočky Úřadu práce v Liberci uskuteční setkání signatářů Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje. Náplní jednání bude zejména aktuální situace na trhu práce v

bottom of page